![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhgkTXZHeBGqfOzDBGT2r3gQGT3Y3CUWaQPZxQW4w0uYykfdgOJVVNiK3wq2mPXLKMLXp0JRFN8Vpk7HV4e-7I05pL3S7ODHOD20AoYNnrdsnb6cxIGSVP5qx8s5uTORbPrP8kqxs1xoZGY/s400/18mino+karydi+xoris+onomata.jpg)
Σύμφωνα με το ΦΕΚ , μεταφέρονται στο Δήμο Πειραιά 19 εργαζόμενοι από την ΔΗ.ΡΑ.Π. "Κανάλι 1" , οι οποίοι εργάζονται τουλάχιστον επί 3ετια στην δημοτική επιχείρηση. Μεταξύ αυτών , υπάρχει εργαζόμενος ο οποίος , όπως αποδεικνύεται και από το έγγραφο του Δήμου Πειραιά
, είχε προσλήφθεί ως συμβασιούχος από 17/6/2010 με 4ωρη απασχόληση. Με λίγα λόγια.......... διπλοθεσίτης !
Να για ποιούς λόγους ζητήσαμε τον έλεγχο στη ΔΗ.ΡΑ.Π από μια ανεξάρτητη αρχή , όπως είναι το Σώμα Επιθεωρητών Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης και ο οποίος , όπως πληροφορηθήκαμε, ξεκίνησε σήμερα Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2011.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgJNLsJePCWhu-nUN8bNJzh5aozNoUD2TPOKx4RYFsFO6zQkTiFB3oUw4TJnTVwPN8ZVLUrch2MjEGfws0-mCezBtztZVMnEtq3Z5oCThUodon1hAP8U5JHXL5VezrmFlAyHNqoOHPp6HiN/s400/%25CE%25A6%25CE%2595%25CE%259A+208631-12-2010+xoris+onomata.jpg)
Να για ποιούς λόγους ζητήσαμε τον έλεγχο στη ΔΗ.ΡΑ.Π από μια ανεξάρτητη αρχή , όπως είναι το Σώμα Επιθεωρητών Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης και ο οποίος , όπως πληροφορηθήκαμε, ξεκίνησε σήμερα Πέμπτη 20 Ιανουαρίου 2011.
Ελπίζουμε το Σ.Ε.Ε.Δ.Δ. να μπορέσει ΑΝΕΠΗΡΕΑΣΤΟ και ΑΝΕΜΠΟΔΙΣΤΟ να διενεργήσει τον έλεγχο και να ξεχωρίσει τα "άσπρα"΄από τα "μαύρα" .