Την παραμονή της εορτής Υψώσεως του Σταυρού πραγματοποιήθηκε πανηγυρικός Εσπερινός στον ιερό ναό του Τιμίου Σταυρού στην Καστέλλα χοροστατούντος του Σεβασμιοτάτου Μητροπολίτη Πειραιά κ.κ. Σεραφείμ.
Ο συνδυασμός μας εκπροσωπήθηκε απο τον ανεξάρτητο υποψήφιο δήμαρχο Πειραιά κ. Αντώνη Αχιλ. Καλογερόγιαννη και τους υποψηφίους Δημοτικούς συμβούλους Πέτρο Βιολάκη, Εφη Καλλέργη και Σταυρούλα Λινού. Μεταξύ των παρευρισκομένων και ο Βουλευτής Α΄ Πειραίά κ. Βασίλης Μιχαλολιάκος, ο τέως βουλευτής κ. Παναγιώτης Μελάς, ο υποψήφιος Δήμαρχος Πειραιά κος Πέτρος Μαντούβαλος, οι αντιδήμαρχοι κ. Μπενέτος, κ. Βρόντος, νομαρχιακοί και δημοτικοί σύμβουλοι και πλήθος κόσμου.